UUS-VAINU MAHETALU - TALUST
 
Talust

Uus-vainu talu rajati 1989a. Algusaastatel oli talu suurus 39.1 hektarit. Talu hakkas tegelema looma- ja taimekasvatusega.

1999a. päris talu oma isalt selle praegune peremees Raido Raba. Talu on arenenud nüüdseks 207 hektari suuruseks. Teravilja kasvatatakse u 90 hektaril. Tegeleme ka teravilja tootmise ja müügiga. Rohumaa suurus on u 111 hektarit, kus kogutakse sööta ja karjatatakse lihaveiseid. Lihaveiseid on talus nüüdseks kokku 80 looma. Tulevikus on plaanis lihaveisete arvu suurendada. Kartulit ja köögivilja kasvatatakse u 6 hektaril.

2001a. saime mahetalu tunnustuse. 90ndate aastate lõpust tegeleb talu kartuli ja muude juurviljade koorimisega. Kartulid ja muud juurviljad kasvatatakse mahedalt, see tähendab, et ei kasutata keemilisi väetisi ega taimekaitsevahendeid, ainsaks väetiseks on orgaaniline väetis.

Päevased kartuli kogused olenevad klientide soovidest. Vastavalt Teie tahtele teeme ka erinevate suurustega vaakumpakendeid, mille säilivusaeg on pikem, kui ilma vaakumita.

Kartuleid koorime selleks spetsiaalselt ehitatud hoones, kus kasutame erinevaid kaasaegseid masinaid. Meie toodangut kontrollivad pidevalt tervisekaitse ja Taimetoodangu inspektsiooni inspektorid. Talu nõustab juba selle algusaastatest maaettevõtluse, loomakasvatuse ning finantsmajanduse konsulent Vello Ilves.

Mahetunnustus

Taimetervise registri tunnistus

   
       
Uus-Vainu mahetalu,Suure- Ahli küla, Ridala vald, Läänemaa 90443 | info@uusvainu.ee | +372 52 93 035